Mars Cinema Group, Sony 4K İle Büyüyor

Mars Cinema Group, Sony 4K ile büyüyor

Türkiye'nin en büyük sinema operatörü, toplam 82 adet Sony R500 Serisi 4K dijital sinema projektörü kuracak. Rakipsiz görüntü kalitesi ve düşük çalıştırma maliyetleri, Mars Cinema Group'un ülke çapında yeni 2D ve 3D ekranlarla hızlı büyüme programı için Sony'yi tek tercih haline getirdi.

Mars Cinema Group, Sony 4K ile büyüyor

Yüzünü geleceğe çeviren Türk zinciri, Sony 4K'ya yatırım yapıyor

 

Türkiye'nin en prestijli sinema zincirlerinden biri olan Mars Cinema Group, müşterilerine heyecan verici bir sinema deneyimi yaşatmak için toplam 82 adet Sony Digital Cinema 4K projektörü kurmaya hazırlanıyor. Projektörler, grubun önümüzdeki yıl hayata geçireceği iddialı yeni sinema salonları açma programının parçası olarak kurulacak. 

Türkiye'nin hızla büyüyen sinema sektöründe %50 gişe payına sahip olan Mars Cinema Group, ülke genelindeki sinema ağını Cinemaximum adı altında işletiyor. Yüksek teknoloji ürünü gösterim imkanlarını üstün hizmetlerle bir araya getiren Cinemaximum, 30 şehirdeki 77 konumda bulunan 695 ekranıyla Türkiye'nin lider sinema markasıdır. %100'ü dijital olan ekranların çoğunda 3D sunum donanımı da bulunuyor.

 

Her boyuttan ekranda, etkileyici 2D ve 3D görüntüler

SRX-R515DS

41 adet SRX-R510P projektör, izleyicilere küçük salonlarda Sony 4K'nın etkileyici heyecanını yaşatacak. Bu projektörlere ek olarak grubun orta büyüklükteki salonlarına 29 adet SRX-R515P projektör, Mars Cinema'nın en büyük ekranlarına ise sekiz adet yeni SRX-R515DS çift projeksiyon sistemi kurulacak. Sony ayrıca 45 ekran için 3D sistem tedarik edecek. 

Projektörler Ankara, Van, Mardin ve İzmir'deki konumlarda bulunan on yeni sinemaya aşamalı olarak kurulacak. Sistemlerin tamamı, Sony'nin Türkiye ve komşu ülkelerdeki Dijital Sinema distribütörü ve Dijital Sinema Çözümleri alanında güvenilir bir uzman olan Omega Cinema Systems tarafından kurulacak. 

Beş yıl boyunca Omega Cinema Systems'dan bakım ve destek hizmetleri de alacak olan Mars Cinema Group, böylece gönül rahatlığıyla müşterilerine olağanüstü bir deneyim sağlamaya odaklanabilecek.

 

En iyi görüntü kalitesi, düşük sahip olma maliyetleri

 

Mars Cinema Group CEO'su Kurt Rieder, "Türkiye'nin dört bir yanında en iyi sinema deneyimini sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz." diyor. "Biz büyürken yeni projektörlere duyduğumuz ihtiyaç da arttı. Tüm üreticilerin 4K tekliflerini dikkatli bir şekilde karşılaştırdık. Sony'nin projektörleri, pazardaki en iyi görüntü kalitesini sunarak rakiplerinin arasından sivrilmeyi başardı. Sony Digital Cinema 4K, konuklarımıza hak ettikleri görüntü kalitesini sunmamızı sağlıyor. Bu ve düşük toplam sahip olma maliyeti, anlaşmayı hem bizim hem de konuklarımız için son derece cazip hale getirdi". 

Sony Digital Cinema 4K İş Geliştirme Müdürü Tim Potter, "Sinema izleyicilerinin en iyi görüntü deneyimini istediği şu dönemde, sinemalarda daha yüksek görüntü kalitesine yönelik talebin arttığını görüyoruz." diyor. "Büyük sinema zincirlerinden küçük, bağımsız sinemalara, 18.000'den fazla sinemada Sony 4K Digital Cinema projektörlerle izleyicilere üstün bir izleme deneyimi sunuyoruz. Mars Cinema Group ile kurduğumuz bu iş ortaklığı sayesinde, Türkiye'deki sinemalarda Sony 4K ve 3D'nin rakipsiz kalitesini daha fazla izleyiciye sunabileceğiz."

Kaynakça: http://www.sony.com.tr/pro/article/digital-cinema-mars-cinema-group-expands-with-sony-4k