Omega Sinema Sistemleri, Sony Digital Cinema'nın Türkiye bayisi oldu!

İstanbul, 8 Ekim 2014 - Sony Europe, Omega Sinema Sistemleri'nin Türkiye'deki Sony Digital Cinema 4K projeksiyon sistemlerinin resmi bayisi olduğunu açıklamaktan mutluluk duyar.

Sony Digital Cinema resmi Türkiye bayiliği görevi Omega'nın ilk pazar başarısı olarak yerini aldı. Omega, başkent Ankara'nın iki yeni alışveriş merkezi A’City ve Park Vera'ya 14 adet Sony'nin beğenilen SRX-R510P ve SRX-R515P 4K projeksiyon sistemi ve Sony TMS Sinema Salonu Sony Yönetim Sistemleri sağlıyor. Kurulumun bu yıl, Ekim ortasında başlayıp Kasım başında tamamlanması planlanıyor.

İzmit merkezli Omega, 16 yıldan fazla süredir Türk sinema sektörüne çeşitli teknoloji, kurulum ve destek hizmetleri sağlıyor. 

Avrupa ve Kuzey/Güney Amerika Sony Digital Cinema 4K Çözümleri Başkan Yardımcısı David McIntosh, "Kalitesi ve deneyimiyle bölgede saygınlık kazanmış Omega ile yeni bir ortaklığa imza atmak harika" diyor. "Türkiye dijitalleştirmeyi benimseme konusunda lider bir ülke olmuştur. Omega ile olan yeni ortaklığımız sayesinde daha fazla sinemasevere mümkün olan en iyi görüntü kalitesi ve sinema deneyimi sunmak için sabırsızlanıyoruz."

Türkiye'nin yıllık gişe hasılatı toplamda 180 milyon € değerinden fazla ve şu anda 2000 civarında olan sinema ekranı sayısı her yıl %10 civarında artış gösteriyor. Bu büyümenin büyük bir kısmı Ankara, İstanbul ve çevre kentlerdeki alışveriş merkezleri ve sosyal tesisler gibi kentsel bölgelerdeki yepyeni sinema ekranlarına olan yoğun talepten kaynaklanıyor.
"2015, Türkiye'de 35 mm selüloit film dağıtımının sonu olarak tarihe geçecek," diye ekliyor McIntosh. "35 mm filmin neredeyse sonuna gelinirken Türk işletmeler dijital dağıtım ve projeksiyonun avantajlarından yararlanmaya geçişte Avrupa'ya öncülük ediyor. Sony 4K sayesinde sinemalar müşterilerine üstün görüntü kalitesi sunarken aynı zamanda hem bugün hem de yarın için birinci sınıf desteğin ve uygun çalıştırma maliyetlerinin keyfini çıkarıyor."

Omega Sinema Sistemleri Limited Genel Müdürü Fikret Gürsoy, "Omega olarak geleceğe dönük ve düşük sahip olma maliyetli projeksiyon sistemleri sağlayan Sony'nin sektöründe lider 4K dijital sinema teknolojisiyle sinema izleyicilerine hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz." dedi.