Hakkımızda

1980 yılların ilk yarısında Türkiye’de yabancı filmlerin telif haklarının devlet tarafından güvence altına alınması ile birlikte, dağıtıcı ve yapımcı şirketler (Warner Brothers, UIP, Fox, v.b.), Türkiye ofislerini kurma çalışmalarına başladılar. Bu dönemde film dağıtım altyapısı çok hızlı olarak kurularak, filmlerin dünya çıkış tarihleri Türkiye ile aynı anda gerçekleşmeye başladı. Ancak bu dönemde sinema salon işletmecileri, ses, projeksiyon, iç mekan tasarımı gibi yatırımları yapmada zorlandılar. Bunun başlıca sebebi, konu ile ilgili hizmeti verebilecek bir tedarikçi bir firmanın bulunmayışı idi.

1980' lerin sonunda faaliyette olan yapımcı ve dağıtıcı firmamız Vidovizyon LTD derhal bu konuda altyapısını hazırlayarak ses ve projeksiyon sistemlerinin Türkiye salonlarında kurulum faaliyetini başlattı. Dünyanın lider imalatçılarını yerlerinde ziyaret ederek tedarikçi zincirini oluşturan firma 1990ların sonuna kadar anahtar teslimi proje yapabilecek deneyim ve pazar gücüne ulaştı. 1997 yılında ABD’nin konu ile ilgili en büyük firması olan ICECO ile kardeş firmalar olarak çalışılmaya başlayan firma kısa süre sonra OMEGA SİNEMA SİSTEMLERİ DIŞ TİCARET LTD adı altında bir ihtisas firması olarak faaliyetine devam etti. Sanayi şehri olan İzmit ’te orta ölçekliş bir üretim yeri de kurarak bazı önemli aksamların imalatına da başlanıldı.

2000'li yılların başında firma misyonu “ Türkiye ve çevre ülkelerdeki potansiyel pazarda, güncel sinema salon teknolojilerini anında tedarik edebilen, sinema salonlarının günün en son teknolojisine geçişlerini sağlamak, bu konu ile ilgili her türlü ekipman, bilgi, servis, bakım, onarımı en hızlı şekilde temin etmek ve faaliyeti ile konularda sürekli kendini yenilemek “ olarak şekillendi.